Timing Belt Model 330MXL1112 33 in Effective length and 1112 in Top Width
  • Mfr # 330MXL1112
  • Zoro # G607411824
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
33 in
Number of Teeth - Timing Belts
412
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
11.12 in
Industry Number - Timing Belts
330MXL1112
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
330MXL1112
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
33 in
Width - Timing Belts
11.12 in
Height
0.044 in
Inside Length
33 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
412
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
330MXL1112
Temp. Range
-30 F to 160 F