  • Zoro # G707416040
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
33.2 in
Number of Teeth - Timing Belts
166
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
13.62 in
Industry Number - Timing Belts
332XL1362
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
332XL1362
Zoro #
G707416040
Pitch Length - Timing Belts
33.2 in
Width - Timing Belts
13.62 in
Inside Length
33.2 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
166
Pitch - Timing Belts
0.2
Industry Number - Timing Belts
Material
Rubber
Weight
1.65
Temp. Range
-30 F to 160 F