Timing Belt Model 339MXL1137 339 in Effective length and 1137 in Top Width
  • Mfr # 339MXL1137
  • Zoro # G207413976
Pitch Length - Timing Belts
33.9 in
Width - Timing Belts
11.37 in
Industry Number - Timing Belts
339MXL1137
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
339MXL1137
Pitch Length - Timing Belts
33.9 in
Width - Timing Belts
11.37 in
Height
0.044 in
Inside Length
33.9 in
Industry Number - Timing Belts
339MXL1137
Storage Temp.
40F-100F
RMA
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F