Timing Belt Model 339MXL1337 339 in Effective length and 1337 in Top Width
  • Mfr # 339MXL1337
  • Zoro # G507414376
Pitch Length - Timing Belts
33.9 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Industry Number - Timing Belts
339MXL1337
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
339MXL1337
Pitch Length - Timing Belts
33.9 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Inside Length
33.9 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
339MXL1337
Banded Belt
No
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F