Timing Belt Model 358MXL1187 358 in Effective length and 1187 in Top Width
  • Mfr # 358MXL1187
  • Zoro # G507419654
Pitch Length - Timing Belts
35.8 in
Width - Timing Belts
11.87 in
Industry Number - Timing Belts
358MXL1187
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
358MXL1187
Pitch Length - Timing Belts
35.8 in
Width - Timing Belts
11.87 in
Inside Length
35.8 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
358MXL1187
For Use With
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F