Timing Belt Model 378MXL1212 378 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 378MXL1212
  • Zoro # G807417534
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
378MXL1212
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Inside Length
37.8 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1212
Weight
1.61
Material
Rubber
Storage Temp.
40F-100F
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F