Timing Belt Model 378MXL1337 378 in Effective length and 1337 in Top Width
  • Mfr # 378MXL1337
  • Zoro # G707417979
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1337
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
378MXL1337
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Inside Length
37.8 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1337
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Weight
1.77
Material
Rubber
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F