Timing Belt Model 378MXL1519 378 in Effective length and 1519 in Top Width
  • Mfr # 378MXL1519
  • Zoro # G907418325
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
15.19 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1519
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
378MXL1519
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Width - Timing Belts
15.19 in
Inside Length
37.8 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
378MXL1519
Banded Belt
No
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F