Timing Belt Model 418MXL1312 418 in Effective length and 1312 in Top Width
  • Mfr # 418MXL1312
  • Zoro # G207422251
Pitch Length - Timing Belts
41.8 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Industry Number - Timing Belts
418MXL1312
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
418MXL1312
Pitch Length - Timing Belts
41.8 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Height
0.044 in
Inside Length
41.8 in
Industry Number - Timing Belts
418MXL1312
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F