  • Zoro # G007416085
Pitch Length - Timing Belts
42 in
Number of Teeth - Timing Belts
210
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
13.87 in
Industry Number - Timing Belts
420XL1387
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
420XL1387
Zoro #
G007416085
Pitch Length - Timing Belts
42 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Inside Length
42 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
210
Pitch - Timing Belts
0.2
Storage Temp.
40F-100F
Material
Rubber
Standards
RMA
Weight
2.1
Temp. Range
-30 F to 160 F