Timing Belt Model 425MXL1212 425 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 425MXL1212
  • Zoro # G407422051
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
42.5 in
Number of Teeth - Timing Belts
531
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
425MXL1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
425MXL1212
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
42.5 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Height
0.044 in
Inside Length
42.5 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
531
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
425MXL1212
Temp. Range
-30 F to 160 F