Timing Belt Model 425MXL1387 425 in Effective length and 1387 in Top Width
  • Mfr # 425MXL1387
  • Zoro # G707422294
Pitch Length - Timing Belts
42.5 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Industry Number - Timing Belts
425MXL1387
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
425MXL1387
Pitch Length - Timing Belts
42.5 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Inside Length
42.5 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
425MXL1387
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F