Timing Belt Model 456MXL1162 456 in Effective length and 1162 in Top Width
  • Mfr # 456MXL1162
  • Zoro # G607426217
Pitch Length - Timing Belts
45.6 in
Width - Timing Belts
11.62 in
Industry Number - Timing Belts
456MXL1162
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
456MXL1162
Pitch Length - Timing Belts
45.6 in
Width - Timing Belts
11.62 in
Inside Length
45.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
456MXL1162
Storage Temp.
40F-100F
Standards
RMA
Gearbelt Type
Timing Belt
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F