Timing Belt Model 456MXL1212 456 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 456MXL1212
  • Zoro # G507426294
Pitch Length - Timing Belts
45.6 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
456MXL1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
456MXL1212
Pitch Length - Timing Belts
45.6 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Inside Length
45.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
456MXL1212
Weight
1.94
Temp. Range
-30 F to 160 F