  • Zoro # G507416066
Pitch Length - Timing Belts
54 in
Number of Teeth - Timing Belts
270
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
0.44 in
Industry Number - Timing Belts
540XL044
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
540XL044
Zoro #
G507416066
Pitch Length - Timing Belts
54 in
Width - Timing Belts
0.44 in
Inside Length
54 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
270
Pitch - Timing Belts
0.2
Industry Number - Timing Belts
Weight
0.09
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F