  • Zoro # G607442552
Pitch Length - Timing Belts
25.5 in
Number of Teeth - Timing Belts
68
Pitch - Timing Belts
0.375
Width - Timing Belts
1.06 in
Industry Number - Timing Belts
D255L106
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D255L106
Zoro #
G607442552
Pitch Length - Timing Belts
25.5 in
Width - Timing Belts
1.06 in
Inside Length
25.5 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
68
Pitch - Timing Belts
0.375
Industry Number - Timing Belts
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Weight
0.55
Temp. Range
-30 F to 160 F