  • Mfr # C6PC28-YL-01
  • Zoro # G0758671
/ea
Key Features
Conductor Size
28 AWG
Standards
CE, UL/cUL
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
C6PC28-YL-01
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Conductor Size
28 AWG
Frequency
Up to 250 MHz
PS-ACR
100 MHz: 22.4 dB/100 m; 250 MHz: 3.3 dB/100 m
Return Loss
100 MHz: 19.0 dB/100 m; 250 MHz: 15.6 dB/100 m
PS-NEXT
100 MHz: 42.3 dB/100 m; 250 MHz: 36.3 dB/100 m
ACR
100 MHz: 24.4 dB/100 m; 250 MHz: 5.3 dB/100 m
ACRF
100 MHz: 27.8 dB/100 m; 250 MHz: 19.8 dB/100 m
PS-ACRF
100 MHz: 24.8 dB/100 m; 250 MHz: 16.8 dB/100 m
Resistance
22.3 ohms/100 m
Mutual Capacitance
5600 pF/100 m
Propagation Delay
250 MHz: 535.5 ns/100 m max.
Pair-to-Ground Capacitance
330 pF/100 m
NEXT
100 MHz: 44.3 dB/100 m; 250 MHz: 38.3 dB/100 m
Insertion Loss (Maximum)
100 MHz: 19.8 dB/100 m; 250 MHz: 32.8 dB/100 m