  • Mfr # DG266.2190
  • Zoro # G6620005
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Drill Size
7/32 in
Rockwell Hardness
RC 60-65
Measurement System
Fractional Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG266.2190
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Drill Size
7/32 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Overall Length
3/8 in
Inside Dia.
Size - Decimal
0.2190 in - 0.2190