  • Mfr # DG648.6562
  • Zoro # G6620967
/ea
Key Features
Material - Machining
High Speed Steel
Head Type
No
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Overall Length
1/2 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG648.6562
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Overall Length
1/2 in
Inside Dia.
5/8 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0350 in /+0.0100 in
Outside Dia.
1 in
Size - Decimal
0.6562 in - 0.6562