  • Mfr # DGM8164.2MM
  • Zoro # G6621432
Size - Decimal
4.20mm - 0.1700
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DGM8164.2MM
Size - Decimal
4.20mm - 0.1700
Inside Dia.
4.20 mm
Outside Dia.
8.00 mm
Outside Dia. Tolerance
+0.6500 in /+0.2500 in
Drill Size
4.20 mm
Overall Length
16.00 mm
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Decimal Equivalent
0.1700
Description
Diamond Groove Drill Bushing (DGM), Standard Wall, Headless, Metric, 4.20 mm