  • Mfr # GDE6416.2250
  • Zoro # G6615893
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Measurement System
Fractional Inch
Outside Dia.
1 in
Bushing Code
GDE
Inside Dia.
7/32 in
Head Height
7/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GDE6416.2250
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Outside Dia.
1 in
Inside Dia.
7/32 in
Head Height
7/16 in
Drill Size
Size - Decimal
0.2250 in - 0.2250
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in
Head Dia.
1 27/64 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Overall Length
1 in