  • Mfr # GDE6416.5530
  • Zoro # G6613958
Size - Decimal
0.5530 in - 0.5530
Drill Size
35/64 in
Bushing Code
GDE
Measurement System
Fractional Inch
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE6416.5530
Size - Decimal
0.5530 in - 0.5530
Drill Size
35/64 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Head Dia.
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in
Overall Length
1 in
Outside Dia.
1 in