  • Mfr # GDE6416.5670
  • Zoro # G6619926
Inside Dia.
9/16 in
Overall Length
1 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Rockwell Hardness
RC 62-65
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE6416.5670
Inside Dia.
9/16 in
Overall Length
1 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Outside Dia.
1 in
Size - Decimal
0.5670 in - 0.5670
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in