  • Mfr # GDE6416.6440
  • Zoro # G6615272
Key Features
Heat Treatment
Through Hardened
Bushing Head Type
Headed
Material - Machining
High Speed Steel
Head Type
Yes
Size - Decimal
0.6440 in - 0.6440
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE6416.6440
Size - Decimal
0.6440 in - 0.6440
Outside Dia.
1 in
Head Dia.
1 27/64 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Overall Length
1 in
Drill Size
5/8 in
Inside Dia.
5/8 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in