  • Mfr # GDE6416.7187
  • Zoro # G6613845
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Material - Machining
High Speed Steel
Head Dia.
1 27/64 in
Overall Length
1 in
Heat Treatment
Through Hardened
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE6416.7187
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Head Dia.
1 27/64 in
Overall Length
1 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in
Outside Dia.
1 in
Inside Dia.
Size - Decimal
0.7187 in - 0.7187