  • Mfr # GDE8816.5310
  • Zoro # G6614037
Inside Dia.
33/64 in
Head Type
Yes
Size - Decimal
0.5310 in - 0.5310
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Bushing Code
GDE
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE8816.5310
Inside Dia.
33/64 in
Size - Decimal
0.5310 in - 0.5310
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Head Dia.
Outside Dia.
1 3/8 in
Drill Size
Head Height
7/16 in
Overall Length
1 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in