  • Mfr # GDE8816.8725
  • Zoro # G6615963
/ea
Key Features
Bushing Head Type
Headed
Size - Decimal
0.8725 in - 0.8725
Head Height
7/16 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE8816.8725
Size - Decimal
0.8725 in - 0.8725
Head Height
7/16 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Head Dia.
1 51/64 in
Inside Dia.
55/64 in
Drill Size
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Overall Length
1 in