  • Mfr # GDI328.2922
  • Zoro # G6613364
Inside Dia. Tolerance
-0.0000 in /+0.0002 in
Heat Treatment
Through Hardened
Head Type
No
Bushing Head Type
Headless
Measurement System
Fractional Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDI328.2922
Inside Dia. Tolerance
-0.0000 in /+0.0002 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0017 in /+0.0014 in
Outside Dia.
1/2 in
Size - Decimal
0.2922 in - 0.2922