  • Mfr # SP208.1630
  • Zoro # G6617004
/ea
Key Features
Head Dia.
21/64 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Head Height
1/4 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in
Material - Machining
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SP208.1630
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Head Dia.
21/64 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Head Height
1/4 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in
Outside Dia.
5/16 in
Drill Size
5/32 in
Overall Length
1/2 in
Size - Decimal
0.1630 in - 0.1630