  • Mfr # SP208.1860
  • Zoro # G6617485
/ea
Key Features
Rockwell Hardness
RC 60-65
Outside Dia.
5/16 in
Size - Decimal
0.1860 in - 0.1860
Inside Dia.
11/64 in
Drill Size
11/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SP208.1860
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Outside Dia.
5/16 in
Size - Decimal
0.1860 in - 0.1860
Inside Dia.
Drill Size
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Overall Length
1/2 in
Head Height
1/4 in
Head Dia.
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in