  • Mfr # GWG12V-20SB23
  • Zoro # G112219380
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
Includes
(2) 12V Max Lithium-Ion 3 Ah Batteries, 1/4 in Collet, 12V Max Charger, 17mm Wrench, Carrying Bag, Collet Nut
Switch Type
Paddle
Standards
CSA
Tool Weight
1.2 lb
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GWG12V-20SB23
Country of Origin
China
Dimensions
Maximum Brushed Wheel Diameter
1/4 in
Overall Length
7 1/2 in
Collet Size
1/4 in
For Wheel Dia.
2 in
Details
Item
Cordless Die Grinder Kit
Features
Includes
Switch Type
Paddle
Standards
CSA
Tool Weight
1.2 lb
Voltage
12V DC