  • Mfr # BLX1FH2402
  • Zoro # G315537021
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Coil Volts
240VAC
Hz
40-400Hz
Length (In.)
7.25 in
Depth
4 in
Width (In.)
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BLX1FH2402
Country of Origin
China
Dimensions
Length (In.)
7.25 in
Depth
4 in
Width (In.)
4 in
Details
Coil Volts
240VAC
Hz
40-400Hz
Description
LX1FH2402, control coil, 240VAC 40-400Hz, Telemecanique TeSys F