  • Mfr # MCCSTAB-WH-W-150A
  • Zoro # G215544990
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Voltage
600V
Amps
150 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MCCSTAB-WH-W-150A
Country of Origin
China
Details
Voltage
600V
Amps
150 A
Description
MCCSTAB-WH-W-150A, type W, motor control part, mcc stab assemblies, rated for 150A 600VAC service, complete with cable connectors, suitable for use with type W MCC buckets and motor control centers complete with four wire flexible cable connectors with 30 leads