  • Mfr # BA110-30-11-51
  • Zoro # G615540578
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth
5.5 in
Number of Poles
3P
Width
5.5 in
Hz
50/60Hz
Coil Volts
480VAC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BA110-30-11-51
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
5.5 in
Width
5.5 in
Details
Number of Poles
3P
Hz
50/60Hz
Coil Volts
480VAC
Description
A110-30-11-51, 110A, 3P, 600VAC contactor, 480VAC control coil, ABB A-Line