  • Mfr # BEH-145-30-22
  • Zoro # G515539702
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth
6.5 in
Coil Volts
120VAC
Number of Poles
3P
Hz
50/60Hz
Width
6.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BEH-145-30-22
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
6.5 in
Width
6.5 in
Details
Coil Volts
120VAC
Number of Poles
3P
Hz
50/60Hz
Description
EH-145-30-22, 145A, 3P, 600VAC contactor, 120VAC control coil, ABB EH Series