  • Mfr # BA95-30-11-51
  • Zoro # G215540398
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth
5.5 in
Coil Volts
480VAC
Number of Poles
3P
Width
5.5 in
Hz
50/60Hz
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BA95-30-11-51
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
5.5 in
Width
5.5 in
Details
Coil Volts
480VAC
Number of Poles
3P
Hz
50/60Hz
Description
A95-30-11-51, 95A, 3P, 600VAC contactor, 480VAC control coil, ABB A-Line