  • Zoro # G304392150
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Thread Size
1-1/2 in NPT
Material - Body
Aluminum
Material - Grip
Steel
Cable Diameter
1.25 in - 1.50 in
Application
Light Duty
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BDSR125
Zoro #
G304392150
UPC #
Country of Origin
Puerto Rico
Dimensions
Thread Size
1-1/2 in NPT
Cable Diameter
1.25 in - 1.50 in
Details
Item
Dust Tight Grip
Material - Body
Aluminum
Material - Grip
Steel
Application
Light Duty
Material - Mounting Hardware
Locknut or Tapped Hole
Style
For Insulated Cables
Construction
Woven
Description
Wide Range Strain Relief, Bus Drop Grip, 1.25- 1.50", 1 1/2", Steel