  • Mfr # B932C008032-6.5
  • Zoro # G922628860
Key Features
Inside Dia.
1 in
Min. Outside Dia. Tolerance
4.055 in
Max. Outside Dia. Tolerance
4.071 in
Min. Inside Dia. Tolerance
0.891 in
Outside Dia.
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B932C008032-6.5
Dimensions
Inside Dia.
1 in
Min. Outside Dia. Tolerance
4.055 in
Max. Outside Dia. Tolerance
4.071 in
Min. Inside Dia. Tolerance
0.891 in
Outside Dia.
4 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Length
6.5 in
Details
Max. Inside Dia Tolerance
0.953 in