  • Mfr # B932C016044-13
  • Zoro # G422628674
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Length Tolerance
Up to 0.25
Color
Bronze
Min. Outside Dia. Tolerance
5.578 in
Length
13 in
Max. Outside Dia. Tolerance
5.61 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
B932C016044-13
Country of Origin
United States
Dimensions
Length Tolerance
Up to 0.25
Min. Outside Dia. Tolerance
5.578 in
Length
13 in
Max. Outside Dia. Tolerance
5.61 in
Outside Dia.
5.5 in
Min. Inside Dia. Tolerance
1.842 in
Inside Dia.
2 in
Details
Color
Bronze
Max. Inside Dia Tolerance
1.938 in