  • Mfr # B954C016048-13
  • Zoro # G522629021
Key Features
Min. Inside Dia. Tolerance
1.845 in
Color
Bronze
Length
13 in
Material
C95400 Aluminum Bronze
Inside Dia.
2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B954C016048-13
Dimensions
Min. Inside Dia. Tolerance
1.845 in
Length
13 in
Inside Dia.
2 in
Outside Dia.
6 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Min. Outside Dia. Tolerance
6.105 in
Max. Outside Dia. Tolerance
6.145 in
Details
Item
Cast Bronze Bar STFT
Color
Bronze
Material
C95400 Aluminum Bronze
Max. Inside Dia Tolerance
1.905 in