  • Mfr # B932C006014-13
  • Zoro # G322628323
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Max. Inside Dia Tolerance
0.73 in
Inside Dia.
0.75 in
Outside Dia.
1.75 in
Max. Outside Dia. Tolerance
1.791 in
Min. Outside Dia. Tolerance
1.781 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
B932C006014-13
Country of Origin
United States
Dimensions
Inside Dia.
0.75 in
Outside Dia.
1.75 in
Max. Outside Dia. Tolerance
1.791 in
Min. Outside Dia. Tolerance
1.781 in
Min. Inside Dia. Tolerance
0.686 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Length
13 in
Details
Max. Inside Dia Tolerance
0.73 in