  • Mfr # B932C006016-13
  • Zoro # G622628269
Key Features
Max. Outside Dia. Tolerance
2.044 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Color
Bronze
Min. Outside Dia. Tolerance
2.034 in
Max. Inside Dia Tolerance
0.73 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B932C006016-13
Dimensions
Max. Outside Dia. Tolerance
2.044 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Min. Outside Dia. Tolerance
2.034 in
Min. Inside Dia. Tolerance
0.686 in
Outside Dia.
2 in
Inside Dia.
0.75 in
Length
13 in
Details
Color
Bronze
Max. Inside Dia Tolerance
0.73 in