Eaton Bussmann Fuse Block, H UL Class, 1 Poles, Quick Connect H25030-1Q
Fuse Block, H UL Class, 1 Poles, Quick Connect (Discontinued)
  • Mfr # H25030-1Q
  • Zoro # G3019619
Get a 10% off coupon
MFR #
H25030-1Q
Width
1.09"
Length
3.00"
Height
1.41"
Length (Straight Wireway)
3.00 in
Number of Poles
1
Connector Type
Quick Connect
Fuse Block or Holder DC Voltage Rating
125VDC
Amp Range of Fuse Block or Holder
0 to 30A
Fuse Block or Holder AC Voltage Rating
250VAC