Eaton Bussmann Fuse Terminal Block, 6.3A, 24VAC, PK25 F520STLED24-GY
Fuse Terminal Block, 6.3A, 24VAC, PK25 (Discontinued)
  • Mfr # F520STLED24-GY
  • Zoro # G0088335
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
F520STLED24-GY
Country of Origin
China
Dimensions
Max. Wire Size
12 AWG
Min. Wire Size
24 AWG
Channel Size
35mm
Details
Item
Fused Terminal Block
Amps
6.3
Voltage
24V AC
Number of Poles
1
Number of Connections
2
Terminal Type
Lever-Type Fuse, LED, 24V AC/DC
Description/Special Features
Accepts 5 x 20mm Glass or Ceramic Fuse