Eaton Bussmann Terminal Block, 65A, 300V, Gray, PK100 P65S-GY-01
Terminal Block, 65A, 300V, Gray, PK100 (Discontinued)
  • Mfr # P65S-GY-01
  • Zoro # G0088466
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
P65S-GY-01
Country of Origin
China
Dimensions
Max. Wire Size
6 AWG
Min. Wire Size
20 AWG
Width
0.31 in
Details
Item
Terminal Block
Amps
65
Voltage
300V AC