Cambridge Carbon Marine Slab Style Vanity Kitchen Cabinet End Panel (36 in W x 0.75 in D x 21 in H) SA-VUEP36-CM
Carbon Marine Slab Style Vanity Kitchen Cabinet End Panel (36 in W x 0.75 in D x 21 in H) (Discontinued)
  • Mfr # SA-VUEP36-CM
  • Zoro # G201860769
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SA-VUEP36-CM
Country of Origin
Czechia
Dimensions
Overall Height
21"
Overall Width
36"
Overall Depth
0.75"
Thickness
0.75"
Details
Material
Melamine
Finish
Laminate
Color
Carbon Marine
Weight
10 lbs.
Description
Cambridge cabinetry is the leading online brand for all your kitchen project needs. Our four finishes: Carbon Marine engineered wood, Grey Nordic engineered wood, White Gloss, and Shaker White are always in stock for guaranteed fast shipping. Call us anytime and we will guide you through step by step on how to design your dream kitchen. The Cambridge Vanity End Panel is sold with a 36 in. width and 24 in. height and comes in a Carbon Marine finish. This cabinet molding comes ready for assembly and is a great addition to any cabinet set.