  • Mfr # CP31210-M15O
  • Zoro # G800017526
/ea
Key Features
Drive Size
14 x 18 mm
B (in.)
1.29 in
h (in.)
0.29 in
A (in.)
1.35 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CP31210-M15O
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Drive Size
14 x 18 mm
Details
Item
Torque Wrench Head
B (in.)
1.29 in
h (in.)
0.29 in
A (in.)
1.35 in
Description
The Capri Tools Interchangeable Torque Wrench Head is designed to work perfectly with Capri Tools Interchangeable Torque Wrench. It is also compatible with other interchangeable torque wrenches with 14 mm x 18 mm cavity. The torque wrench head is made with heavy duty steel with a premium matte finish. It has a 14 mm x 18 mm drive. This is a 15 mm open end torque wrench head.