Carlo Gavazzi Power Supply Module, 90 to 264V AC, 48V DC, 480W, 10A, DIN Rail SPD484801B
Power Supply Module, 90 to 264V AC, 48V DC, 480W, 10A, DIN Rail (Discontinued)
  • Mfr # SPD484801B
  • Zoro # G705827282
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SPD484801B
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Height
6.91 in
Overall Width
4.87 in
Overall Depth
5.65 in
Width
6.91 in
Depth
5.65 in
Height
4.87 in
Details
Item
Power Supply Module
Input Voltage
90 to 264V AC
Output Voltage - Nominal
48V DC
Output Power - Rated
480W
Current - Output
10A
Mounting
DIN Rail
Housing Material
Metal Case
Phase
Single
Power Supply Style
Switching
Hz
47 to 63 Hz
Power Rating
480W
Phase - Electrical
Single
Output Voltage
48V DC
Output Amps
10A