  • Mfr # CHA CM95B-7/32X9X11
  • Zoro # G711875239
Free Shipping & Returns
Key Features
Shank Type - Machining
SDS+
Overall Length
11 in
Drill Bit Size
7/32 in
Flute Length
11 in
Shank Diameter
7/32 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CHA CM95B-7/32X9X11
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
11 in
Drill Bit Size
Flute Length
11 in
Shank Diameter
Maximum Drilling Depth
9 in
Details
Item
Hammer Bit
Shank Type - Machining
SDS+
Finish - Machining
Bright
Measurement System
Fractional
Description
7/32in x 11in CM95 Carbide Tipped Hammer Bit, SDS Plus Shank, Chisel Shaped Carbide Tip, Reinforced Flutes, 9in Usable Length, Champion CM95B-7/32X9X11