  • Mfr # FS12XL-QD-O
  • Zoro # G4495951
/ea
Key Features
Color
White Whip, Orange Flag
Material
Fiber Glass
Includes
Hot Plug with 12 in Pigtail, Lamp Socket
Flag Height
11 in
Flag Width
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
FS12XL-QD-O
Country of Origin
United States
Dimensions
Flag Height
11 in
Flag Width
12 in
Overall Height
12 ft
Whip Length
144 in
Height
12 ft
Length
Details
Item
Warning Whip with Reflective X Flag
Color
White Whip, Orange Flag
Material
Fiber Glass
Includes
Base Type
Quick Disconnect Base
Mounting Hardware Included
No
Whip Color
White
Pole Whip Included
Yes
Reflective X
Yes
Whip Material
Flag Color
Orange
Flag Material
Nylon Mesh
Graphic Color
White
Lighting Option
Light Sold Separately
Mounting Hardware Required
Description
Warning Whip with Reflective X Flag, Reflective X Yes, Light Sold Separately, Overall Height 12 ft, Flag Height 11 in, Flag Width 12 in, Pole Whip Included Yes, Base Type Quick Disconnect Base, Flag Color Orange, Flag Material Nylon Mesh, Graphic Color White, Mount Type Included Yes